Генконсульство РФ намагалося незаконно вивезти з України екіпаж судна «Норд»

У ніч на 8 квітня через автомобільний пункт пропуску "Гоптівка" у Харківській області представники Генерального консульства Росії в Україні хотіли вивезти в РФ екіпаж арештованого риболовецького судна "Норд".

Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби України.

За інформацією прикордонників, моряків хотіли вивезти, прикриваючись дипломатичним імунітетом.

"7 квітня близько 21:00 у пункт пропуску "Гоптівка" на виїзд з України прибули два автомобілі "Фольксваген" з дипломатичними номерами РФ. Під час прикордонного контролю особи, які їхали як пасажири, замість паспортних документів пред’явили посвідки на повернення до РФ", — повідомили у Держприкордонслужбі.

Після детальної перевірки прикордонники встановили, що люди без документів є членами команди судна "Норд", затриманого 25 березня в Азовському морі, і є громадянами України.

Через спробу порушити закон на моряків складено протоколи за ч.1 ст.204-1 КУпАП та відмовлено у перетині кордону.

Зазначимо, що власник судна Анна Шевельова раніше стверджувала, що українська сторона надала гарантії для переходу членів екіпажу до Криму через "Чонгар" за документами, які видані Росією.

Як повідомлялося, на волю були випущені всі члени екіпажу судна "Норд" крім капітана, якому загрожує кримінальна відповідальність.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *