Глава УГКЦ вказав кандидатам у президенти на головну помилку

Патріарх Святослав у недільній проповіді у Патріаршому соборі УГКЦ торкнувся теми політики і передвиборчої гонки, яка все більше набирає обертів в Україні.

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, першоієрарх вказав на ті помилки, до яких вдаються сучасні політики в намаганні бути “успішними”.

Сьогоднішній світ, за словами проповідника, часто живе в ідолопоклонстві успіху. Треба бути успішним. За всяку ціну. Навіть способом приниження чи знищення свого ближнього. Переступити через усе, аби зробити добру кар’єру, аналізує сучасність Глава УГКЦ.

“Щоби стати успішним політиком, переступають навіть через гідність людей, яких хочеться перетворити на електорат, який маніпулюється політтехнологами, аби мати більше голосів, посісти краще місце в парламенті чи ще в якомусь теплому кріслі. Але той, хто так чинить, і так живе, уже вмирає. І ніколи те, що він узяв у ближнього, не зробить його в повні людиною. Не дасть йому ніколи життя, тим більше життя вічного”, – переконує Глава Церкви.

Проповідник пригадав один з ключових месиджів, які лишив нам Блаженніший Любомир (Гузар), – “Бути людиною”.

“Важливість бути, ніж мати – є осердям християнської духовності. Бо найбільшим скарбом для Бога є не те, що ми маємо як люди, а те, ким ми є. Мати скарб на небі означає стати кращою людиною”, – закликав замислитися проповідник.

Предстоятель УГКЦ вважає, що ці слова сьогодні є закликом до українського суспільства. Ми вже відчуваємо, як в Україні почалася виборча кампанія.

“Скільки сьогодні різних кандидатів, – каже Блаженніший Святослав, – себе нам пропонують. Але слухаючи їх, спитаймо себе, їх не про те, що вони мають, а якими вони є. Бо ми, як народ, як держава, станемо кращими, коли збудуємо суспільство, в якому молодь не буде більше шукати повноти життя поза Україною, а зможе жити вповні в себе вдома. Тоді, коли побачимо, що той спадок, який нам лишив наш народ, наші батьки, полягає в єдиних Христових словах: “Іди за мною”.

“Будь людиною, яка справді розуміє, що саме Бога треба ставити на перше місце, а тоді, як каже приказка, усе стане, на своє місце”, – побажав кожному Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, Болгарську Церкву розкололо питання автокефалії ПЦУ.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *