Головні новини 26 грудня: завершення воєнного стану, санкції проти РФ та сильна негода

В Україні офіційно завершилась дія воєнного стану в десяти областях. РНБО схвалила рішення про введення санкцій щодо російських юридичних і фізичних осіб РФ. В Україні вирує циклон Тете, який приніс з собою сильні снігопади, хуртовини, і як наслідок частина областей залишилась без світла, а навчання у школах відмінили. Такими були головні новини середи, 26 грудня, в Україні та світі.

Завершення воєнного стану

Під час засідання РНБО Президент України Петро Порошенко оголосив, що 26 грудня о 14:00 в 10 областях України перестав діяти режим воєнного стану. Його було запроваджено терміном на 30 днів з 26 листопада у зв’язку з агресією Росії в Азовському морі та захоплення в полон українських моряків.

Читайте також: Воєнний стан в Україні закінчився: чи відчули українці зміни та що буде далі

Український гарант зауважив, що ухвалив таке рішення, попри те, що ситуація навколо України не дуже змінилася. Зокрема, на Донбасі російьскі окупаційні війська стягують важке озброєння, серед якого і реактивні системи «Град». Окрім того, не була зменшена й кількість військової присутності РФ у Азовському морі. 

Але в абсолютно іншому вимірі перебувають зараз оборонні можливості ЗСУ та інших секторів оборони та безпеки,
– підкреслив глава держави.

За словами Порошенка, якби не вибори, які призначено на 31 березня 2019 року, він би звернувся до Верховної Ради з проханням продовжити воєнний стан.

Що потрібно знати про воєнний стан: дивіться відео

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *