ГПУ відкрила справу на заступника глави АП Філатова за втручання в процес відбору суддів

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом втручання заступника глави Адміністрації президента Олексія Філатова в процес відбору суддів у Верховний і Вищий антикорупційний суди.

Про це йдеться у копії витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, текст якої мають Українські Новини.

Зазначається, що справу відкрито за зверненням громадської організації «Стоп корупції».

Розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 376 (втручання в діяльність судового органу) Кримінального кодексу.

За даними самої організації, окремі члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Філатов втручалися в процес формування Верховного суду, внаслідок чого посади суддів у цьому суді можуть зайняти особи, у яких існує конфлікт інтересів, а також судді, до яких у громадськості є питання щодо їх доброчесності.

Йдеться про таких осіб як Микола Гусак, Валентина Сердюк, Світлана Вус, Ігор Гулейков, Ірина Колос, Олексій Случ та інші.

Активісти «Стоп корупції» вважають, що дана кримінальна справа може спричинити інші справи, зокрема розслідування фактів втручання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя в процес відбору суддів Верховного суду і суддів у Вищий антикорупційний суд.

Як повідомлялося раніше, Генеральна прокуратура України викликає для вручення підозр і допиту екс-голову Адміністрації президента (АП) Бориса Ложкіна, заступника глави АП Олексія Філатова та екс-очільницю Національного банку України Валерію Гонтареву.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *