Грузинські прикордонники допитали режисера фільму «Донбас» в аеропорту: подробиці інциденту

Прикордонники Грузії влаштували серію допитів українському режисеру Сергію Лозниці. Його тривалий час протримали у спецкімнаті Міжнародного аеропорту Тбілісі.

Про це пише «Грузия онлайн«.

Читайте також: Затримання українців у Грузії: що відомо та у чому їх звинувачують

Так, прикордонники ледь не зірвали Лозниці запланований у Грузії показ фільму: «Донбас» мають презентувати в рамках 19 кінофестивалю Тбілісі.

У кімнаті аеропорту імені Шота Руставелі Лозниці навіть не сказали, хто були незнайомці, які не давали відомому кінорежисерові право в’їхати в країну. Сергій Лозниця одному з них порадив погуглити його прізвище,
– інформують у виданні.

Після цього режисера невдовзі все ж відпустили. Водночас грузинські ЗМІ повідомляють, що дещо раніше ще одного українського режисера прикордонники протримали в спецкімнаті аеропорту три години.

Зазначимо, що такі заходи можуть бути зумовлені арештом 6 українців у грузинській столиці. Їх звинуватили в груповому незаконному придбанні та зберіганні вогнепальної зброї і вибухових речовин. 

Хто такий Сергій Лозниця?Один з найвідоміших у світі українських режисерів. Його фільм «Щастя моє» (2010) став першою українською стрічкою часів незалежності, яка приймала участь в офіційному конкурсі Каннського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем‘єри інших фільмів Лозниці – «Майдан» (2014) та «Лагідна» (2017). А ось культова стрічка «Донбас» у 2018 році отримала нагороду за кращу режисуру в конкурсі «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі.
Сергій Лозниця режисер фільму
Сергій Лозниця

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *