Іноземні компанії скаржаться на вимагання хабарів чиновниками в Україні – посол Франції

Іноземні компанії стримано ставляться до виходу на український ринок через випадки вимагання хабарів, які досі трапляються в Україні.

Таку заяву зробила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон у інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За словами посла, за чотири останні роки бізнес-клімат «частково покращився», однак досі залишаються актуальними проблеми, пов’язані з відшкодуванням ПДВ та вимаганням хабарів за отримання потрібних документів.  

«Як приклад можу навести ситуацію, з якою стикаються видобувні компанії, які для діяльності тут потребують відповідних ліцензій: за кілька тижнів до завершення дії ліцензій до них приходять люди, які пропонують послуги за гроші, тобто йде мова про хабарі, які вони вимагають для поновлення ліцензій», – сказала Дюмон.

Французькі компанії відмовляються від участі в подібних оборудках, запевнила посол Франції.

Дипломат наголосила на негативних для української економіки наслідках нав’язування іноземним інвесторам таких корупційних схем. На її переконання, найчастіше це призводить до того, що Україна позбавляється інвестицій через небажання європейського бізнесу працювати непрозоро.

Нагадаємо, президент Зеленський пообіцяв, що наступного року контрабанда та рейдерство перестануть бути системними явищами в Україні.

Раніше до президента Зеленського звернувся американський інвестор Ігор Бойко, власник Житомирської кондфабрики, яку було захоплено рейдерами за наказом екс-гаранта Порошенка. Бойко наголосив на важливості гарантування недоторканості приватної власності для залучення іноземних інвестицій в Україну.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *