Комітет палати представників Конгресу США з питань розвідки у п’ятницю проголосував за оприлюднення десятків інтерв’ю проведених у ході власного розслідування цього комітету щодо втручання Росії у політичні процеси у США.

На запитання слідства у ході його роботи відповіли наближені до президента США Дональда Трампа особи: син Трамп-молодший, радник та зять президента Джаред Кушнер, близький до виборчої кампанії Трампа політтехнолог Роджер Стоун, а також колишній очільник Директорату національної розвідки США, критик Трампа Джеймс Клеппер, його наступник на посаді в Адміністрації Трампа Ден Коатс, міністр юстиції Джефф Сешнс та інші, повідомляє Голос Америки.

Тепер розвідка США має відредагувати документи для захисту можливо наявної у них чутливої інформації. Процес може тривати тижні, але очікується, що документи будуть оприлюднені до виборів до законодавчих органів США, які відбудуться у листопаді.

Рішення комітету накладається на попереднє рішення президента США оприлюднити документи, які було використано американською розвідкою для виправдання початку стеження за членами виборчого штабу Трампа. У президента переконані, що документи вказують на відсутність законних підстав для початку стеження, а саме розслідування ФБР, а пізніше слідство спеціального прокурора США Мюллера щодо втручання Росії є прикладами вибіркового правосуддя, яке розпочалося, як незаконне стеження прихильників Гілларі Клінтон в уряді Обами за її політичним опонентом.

Це рішення дозволить оприлюднити тисячі сторінок розмов з десятками людей, включаючи старшого сина президента США, Дональда Трампа-молодшого і зятя Трампа, його найближчого радника Джареда Кушнера. Крім того, оприлюднити можуть і розшифровки розмов з Генпрокурором США Джеффом Сешнсом і колишнім головним стратегом Трампа Стівом Бенноном.

Ще передбачається публікація інтерв’ю з співробітниками попередньої адміністрації Барака Обами, включаючи бесіду з радником з національної безпеки Сьюзан Райс і екс-послом США в ООН Самантою Пауер.

Якщо розшифровки будуть опубліковані, у широкої публіки вперше з’явиться можливість ознайомитися з показаннями людей, які були присутні на зустрічах і зборах, що розслідуються в рамках справи про російське втручання. Мова, зокрема, йде про зустріч у нью-йоркській Вежі Трампа 9 червня 2016 року, під час якої група російських громадян запропонувала представникам штабу Трампа надати компромат на Хілларі Клінтон, суперницю Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року. На зустрічі були присутні Трамп-молодший, Кушнер і Наталя Вєсєльніцкая, російський юрист зі зв’язками в Кремлі.

Сам Дональд Трамп продовжує відкидати факт змови з Росією. У Москві спростовують твердження про можливе втручання Кремля у вибори 2016 року, проте американські розвідслужби наполягають, що втручання було здійснено з метою підтримки рейтингу Трампа.

 «Аргумент»

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *