«Куратор» НАЗК з Банкової роками приховує маєток на Подолі від податківців

Посадовець Адміністрації президента Олексій Горащенков, якого звинувачують у впливі на Нацагентство з питань запобігання корупції, у своїй декларації вказав давно обжитий маєток площею 591 кв. м. в історичному центрі Києва, як недобудову.

Це з’ясували журналісти програми «Схеми«.

Як зазначається, окрім «недобудови» на Подолі у декларації чиновник зазначив, що він разом з усією родиною прописаний у столичній квартирі.

Земельну ділянку, де розташовано маєток, його дружина Ганна у 2005 році безоплатно отримала рішенням Київської міськради. Історичні супутникові фотознімки з сервісу Google Earth свідчать, що на той час там був ліс. На знімках, зроблених у 2008 році на ділянці дерев вже немає.

Про те, що будинок насправді не є недобудовою говорять фото в соцмережі Instagram доньок Олексія Горащенкова, якими вони хизувалися протягом останніх двох років.

Журналісти з’ясували, що маєток давно підключено до комунікаційних мереж і Геращенков стабільно отримує квитанції за комунальні послуги й має 6,5 тисяч гривень боргу за електроенергію.

За словами юристів з «Центру протидії корупції», існує практика невведення будинку в експлуатацію, якою часто зловживають посадовці, адже ніхто не притягне за неправду в декларації та за незаконне збагачення. Юридично — це будматеріали, а не будинок, тому в декларації можна не значати його вартості. До того ж, оформлення фінансово затратне (оформлення оцінки та техпаспорта), особливо, якщо це самобуд.

Як відомо, в Адміністрації Порошенка Горащенков обіймає посаду зама глави Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення. До цього, у 2014-2016-му роках, працював помічником президентата займав посади у кількох держорганах. Ще раніше він працював адвокатом, проте у 2013 році ліцензію анулював.

Нагадаємо, раніше керівник Департаменту фінконтролю і моніторингу способу життя агентства Ганна Соломатіна звинуватила керівництво НАЗК у фальсифікації перевірок електронних декларацій на догоду Адміністрації президента.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *