“Ми за цим стежимо”. Патріарх Філарет розповів, що Москва розпалює релігійну ворожнечу як привід до війни

Предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що повернення до Москви вже не може бути, тому Українська Церква не боїться жодних агентів впливу.

Зокрема Патріарх Філарет прокоментував питання про те, що в процесі об’єднання відбуватиметься перетікання священиків з церкви Московського Патріархату до єдиної Церкви, та відповів на запитання, чи є ризик, що з цим перетіканням людей Єдина Церква насичуватиметься московськими агентами впливу.

“Єдина Українська Православна Церква буде такою великою і впливовою, що ніякі агенти, якщо вони і будуть… що вони робитимуть – молитимуться. Нехай моляться в Українській Церкві. А ми нічого такого не боїмося, що буде там якийсь великий вплив. Який може бути вплив? Повернутися до Москви? Такого повернення вже не може бути, тому що Українська Церква стає автокефальною”, – наголосив Філарет.

Патріарх також роз’яснив, чи може Москва завадити створенню Української Автокефальної Помісної Церкви.

“Москва зараз розпалюватиме релігійну ворожнечу через отримання Томосу. Для чого буде розпалювати? Для того, щоб мати привід для військового втручання. Оце ми за цим стежимо. Тому з нашого боку буде зроблено все, щоб не було цієї релігійної ворожнечі. Тобто ми не будемо застосовувати силу для протягування в Українську Автокефальну Церкву”, – наголосив Патріарх.
Він також додав: “Такі наміри є, але наміри не завжди здійснюються, і тому ми спокійні. Буде мирно, без насилля, і тому приводу для втручання Росії Україна не дасть”.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *