Неймовірні відкриття 2018 року, які змінили медицину

Прорив у лікуванні раку, хвороби Альцгеймера, відкриття нового мікрооргану в організмі людини, створення вакцин від ВІЛ, перші ГМО-діти – цим дивували нас вчені з різних куточків світу впродовж 2018 року.

Здоров’я 24 підготувало для вас лише найважливіші дослідження вчених.

Читайте також: Топ-10 популярних міфів, які Супрун спростувала у 2018 році

Унікальний метод лікування раку

Джеймс П. Еллісон та Тасуку Хонджо у 2018 році здобули Нобелівську премію з фізіології та медицини за новий метод терапії раку, який вони розробили у 90-х роках XX століття. Лікування полягає  у тому, щоб допомогти організму самостійно атакувати онкоклітини

Відкриття полягає у тому, що імунна система може знімати з гальм імунні клітини, атакуючи ракові пухлини. Виявилося, що клітинний білок CTLA-4 може гальмувати Т-клітини – тип білих кров’яних тілець, які обороняють організм від вірусів, бактерій тощо. За допомогою антитіл CTLA-4 миші змогли вилікуватись від раку.

Вчені також відкрили білок PD-1, який був виражений на поверхні Т-клітин і має дію, схожу до CTLA-4, проте працює за іншим механізмом. Результати підтвердили: блокада PD-1 є перспективною стратегією боротьби з раком.

Перші ГМО-діти

Вчений з Шеньчженя Хе Янкуй стверджує, що він зміг відредагувати гени новонароджених дівчат-близнят за допомогою технології CRISPR-Cas9. Остання дозволяє редагувати ДНК, точніше, переписувати певні фрагменти геному (сукупність генів).

Дослідник зазначає, що редагування відбулося під час екстракорпорального або штучного запліднення.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *