Новий закон про українську мову: Думки депутатів розділилися

Народні депутати висловили різні, а інколи і протилежні думки з приводу прийнятого у парламенті в першому читанні законопроекту № 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.

Своїми точками зору з цього приводу представники різних фракцій поділилися у коментарях журналістам в кулуарах парламенту 4 жовтня, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Нардеп Микола Княжицький (фракція «Народний фронт») заявив, що законопроект передбачає адміністративну та навіть кримінальну відповідальність для тих, хто принижує українську мову.

«Якщо ви звернетеся до офіціанта російською, китайською, японською, і він вам відповість тим же, ніхто за це карати не буде. Але якщо ви звернетеся українською, а офіціант не відповість, то за це буде покарання у вигляді адміністративного штрафу», – розповів парламентарій.

Депутат Євгеній Мураєв у свою чергу зазначив, що влада розв’язала «культурну війну проти російськомовного населення, проти свого не базового електорату».«У людей забирають можливість жити у своїй системі цінностей. Ось ця розв’язана боротьба тільки посилює розділення людей на сорти… Влада розділяє і володарює… Владу захопила агресивна меншість, яка нав’язує всім своє націоналістичне бачення країни. Це не патріотизм, це нацизм вже навіть, напевно», – вважає депутат.

При цьому Мураєв визнав, що всі останні – терплять, хоча час об’єднуватися і давати відсіч.

Представник фракції «Самопоміч» Роман Семенуха зізнався, що у законопроекті є певні інструментарії, які викликають дискусії, але при цьому проект жодним чином не втручається у приватне життя людей.

Депутат Олександр Вілкул (фракція «Опозиційний блок») вважає, що законопроект розколює суспільство.

«Вони намагаються ввести якийсь єдиний стандарт українця, в їхньому розумінні, який слухає тільки одні пісні, дивиться одні телеканали, ходить тільки в одному одязі і, бажано, ще й голосує тільки за одні партії, – зазначив він. – Це маячня божевільного».

На думку парламентаря, у разі прийняття закон буде саботуватися, особливо на сході країни.

Депутат Володимир Парасюк сказав, що люди можуть розмовляти будь-якою мовою, а от чиновники, судді, депутати мають володіти державною.

«Ми не говоримо, що ми комусь щось нав’язуємо. Ми відновлюємо історичну справедливість», – заявив він.

Його колега Олександр Кірш (фракція «Народний фронт») висловив думку, що ту мову, яку називають російською, варто було б називати київсько-російською.

«Ця мова бере початок з берегів Дніпра, я би не став її називати іноземною. Якщо би взагалі менше займалися цими мовами, можливо, і ситуація в Криму та на Донбасі була би врегульована абсолютно іншим чином», – підсумував він.

Варто зазначити, що між іншим законопроект містить норму, яка зобов’язує всі інтернет-ЗМІ мати україномовні версії.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *