«Ощадбанк» відсудив у Росії «кримські» 1,3 млрд доларів

Арбітражний трибунал в Парижі 26 листопада виніс рішення на користь українського державного «Ощадбанку» за позовом про компенсацію за втрачені в Криму активи. Сума компенсації складе 1,3 млрд доларів плюс відсотки, які будуть нараховуватися до фактичної компенсації, повідомили в прес-службі «Ощадбанку».

Згідно зі статтею 32 Арбітражного регламенту Комісії ООН по праву міжнародної торгівлі в 1976 році, арбітражне рішення є остаточним і обов’язковим для сторін. Сторони зобов’язані виконувати арбітражне рішення без зволікання.

Слід відзначити, що дане рішення арбітражу на користь «Ощадбанку» стало результатом більш ніж чотирирічного розгляду. Всього, обсяг позовної заяви «Ощадбанку» проти Російської Федерації з усіма додатками склав понад 30 тисяч листів. Саме слухання справи почалося ще в березні 2017 року.

Глава правління «Ощадбанку» Андрій Пишний закликав інші українські компанії, як державної, так і приватної форм власності, звертатися до міжнародного арбітражу. За словами банкіра, фахівці «Ощадбанку» готові надати консультації тим організаціям, які будуть звертатися в міжнародні судові інституції і арбітражі проти РФ з приводу втрат внаслідок агресії в Криму.

Як відомо, «Ощадбанк» сприяє слідству у справі про розкрадання 20 млн доларів установи. Оголошення підозр співробітникам банку носить процесуальний характер, а сам банк намагався повернути гроші в судовому порядку.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *