Печерський суд відпустив затриманого Генпрокуратурою керівника розгону Майдану

Печерський районний суд Києва відправив під нічний домашній арешт екс-чиновника МВС, підозрюваного у силовому розгоні Майдану, який з 2016 року перебував у розшуку.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Мова йде про заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві.

Зазначається, що колишній чиновник МВС, виконуючи злочинний наказ, перевищив владу і службові повноваження та порушив норми закону, коли керував підрозділами «Беркуту» під час силового розгону Євромадану в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року.   

У ході розслідування зазначеній особі 10 жовтня 2016 року повідомили про підозру за ч. 4 ст. 41 (виконання злочинного наказу), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади), ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів) КК України.

24 жовтня 2016 року слідчим винесено постанову про оголошення підозрюваного в розшук. Екс-чиновника МВС затримали 5 травня.

На підставі зібраних додаткових доказів підозрюваному повідомлено про зміну підозри у причетності останнього до організації силового розгону протестувальників у Києві 18 лютого 2014 року.

Екс-чиновнику МВС інкримінують виконання злочинного наказу, перевищення влади, незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вчинення злочину групою осіб (ч. 2 ст. 28), умисне тяжке тілесне ушкодження (ч. 2 ст. 121),  умисне вбивство малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб (пп. 1, 5 ч. 2 ст. 115), вчинених проти понад 150 потерпілих.

Зазначається, що слідчий суддя Печерського райсуду Києва, «незважаючи на раніше наданий дозвіл на затримання підозрюваного, перебування його тривалий час в розшуку та наявність інших ризиків, приймаючи до уваги тяжкість вчинених злочинів», відправив підозрюваного під нічний домашній арешт з 22:00 до 06:00.

У ГПУ додали, що зазначене рішення суду оскаржили в апеляційному порядку.

Нагадаємо, раніше екс-президент Віктор Янукович заявив, що президент України Петро Порошенко та його оточення не зацікавлені в належному розслідуванні вбивств на Майдані у 2014 році через безліч запитань, які в зв’язку з цим можуть виникнути до діючої влади.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *