Рада номінувала Сенцова на Нобелівську премію миру

Верховна Рада звернулась до норвезького Нобелівського комітету щодо висунення кандидатури незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

Відповідну заяву, схвалену постановою (№9040), підтримали 245 народних депутатів із 348, зареєстрованих у сесійній залі, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

«Верховна Рада України має висловити свою позицію щодо висування кандидатури Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру», – ідеться в пояснювальній записці до постанови.

Міжнародна спільнота виступила із засудженням порушень Росією прав людини, політично та національно вмотивованих переслідувань та закликала до негайного звільнення всіх незаконно ув’язнених державою-окупантом осіб.

«Наразі Сенцов, громадянин України, незаконно утримується на території Російської Федерації за сфабрикованою справою. Протягом усього строку утримання під вартою Олег Сенцов показує приклад героїчної мужності та ненасильницького спротиву проти держави-окупанта», – йдеться у заяві.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України ухвалила закон про збільшення кількості членів Центральної виборчої комісії з 15 до 17 осіб.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *