Росія відмовляється платити «Нафтогазу» $2,56 млрд боргу

На тристоронній зустрічі у Німеччині за участі представників України, Росії та Євросоюзу Москва відмовилась віддавати борг у розмірі 2,56 млрд доларів, які згідно з рішеннями Стокгольмського арбітражу «Газпром» винен «Нафтогазу».

Про це повідомляє Reuters.

Натомість пропонується ухвалити мирову угоду між Москвою і Києвом та припинити арешти активів «Газпрому» до рішення апеляційної інстанції шведського суду. Міністр енергетики РФ Олександр Новак зауважив, що конкретних рішень з цього приводу ухвалено не було.

Разом з тим, з боку Росії прозвучала пропозиція завантажити газотранспортні потужності України за рахунок зростання поставок російського газу до Європи, який оцінюється в 10-15% у найближчі 5-10 років. Проте лише після врегулювання судових розглядів.

«Ми готові подовжити чинний контракт, готові розглядати пропозиції і щодо укладення нового контракту, але ми повинні врегулювати всі спірні рішення до початку реалізації нового етапу взаємин», – заявив російський міністр.

Наступну тристоронню зустріч заплановано на жовтень.

Раніше, на спільній конференції з президентом США Дональдом Трампом президент РФ Володимир Путін назвав умовою відновлення контракту на транзит газу Україною, що завершується наприкінці 2019 року, врегулювання спору «Газпрому» і «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *