Росіяни готують черговий запуск ракети: деталі місії

Роскосмос повідомив про те, що на космодром Байконур прибула ракета-носій «Протон-М», яка призначена для запуску космічного апарата «Спектр–РГ».

«Залізничний потяг з блоками ракети-носія «Протон-М», головним обтічником і розгінним блоком ДМ-03 прибув на Байконур. Автономна підготовка цих складових частин ракети космічного призначення «Протон-М» пройде в монтажно-випробувальному корпусі майданчика 92″, – йдеться в повідомленні Роскосмосу.

Читайте також: Космічний корабель компанії Маска Crew Dragon приводнився біля США

Що відомо про «Спектр-РГ» або «Спектр-Рентген-Гамма»? Це проект, націлений на створення орбітальної астрофізичної обсерваторії, призначеної для вивчення Всесвіту в рентгенівському діапазоні довжин хвиль.


Ракета «Протон-М» прибула на Байконур

За допомогою апарату вчені сподіваються в числі іншого зібрати нові дані про великі скупчення галактик і чорних дір. Обсерваторія отримає два ключові наукові інструменти: телескоп eRosita і телескоп ART-XC.

Коли відбудеться запуск ракети? Саму обсерваторію «Спектр-РГ» планується доставити на Байконур в кінці квітня. За попередніми даними, запуск ракети «Протон-М» попередньо намічений на 21-22 червня.


Запуск «Протон-М» запланували на червень

Що відомо про невдалий запуск росіянами ракети-носія «Союз»? Нагадаємо, у 2018 році «особливим» запуском відзначився Роскосмос, який не зміг із першого разу запустити ракету-носій «Союз-ФГ». 11 жовтня, 11:40 за Києвом, із космодрому Байконур (Казахстан) стартувала ракета-носій «Союз-ФГ», яка мала доправити екіпаж та вантаж на Міжнародну космічну станцію. Однак, вже за кілька хвилин після запуску на ракеті відключились двигуни.

Читайте також: З’явився додаток, що показує створення Сонячної системи

Через 119 секунд після запуску у ракеті аварійно відключились двигуни другого ступеня. Корабель навіть не встиг покинути межі атмосфери. Після цього спрацював аварійний маяк, корабель розділився на відсіки і випустив парашут. Екіпажу вдалось евакуюватись.

За даними джерел російських ЗМІ, аварія з ракетою-носієм «Союз» могла трапитись через погане кріплення блоків. Так, один з блоків другого ступеня міг зачепити центральний блок під час віддалення.

У цьому випадку блок просто втратив орієнтацію, далі спрацювало аварійне вимикання двигунів другого ступеня. Після цього корабель відділився і спрацював аварійний парашут. Також джерело запевнило, що при підготовці запуску кораблів «Союз» контрольні наземні системи працювали правильно.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *