Керівник Роскомнагляду вважає загрозою безпеці збереження конфіденційності осіб у сервісах для обміну повідомленнями.

Про це очільник російського відомства Ігор Жаров написав у колонці для ТАСС, пеоедає detector.media. Посадовець порівняв анонімні переписки громадян із супермаркетом, де покупців «прагнуть обдурити». Натомість примусове розкриття осіб у месенджерах — як базар біля будинку, де він «знає в обличчя усіх продавців» і тому їм довіряє.

Ігор Жаров вважає анонімність «маркетинговим прийомом», бо месенджери запитують доступ до списку контактів користувачів. Чиновник називає анонімність у месенджерах причиною «різних неприємних і небезпечних явищ» і перешкоджанням роботі правоохоронців.

Нагадаємо, раніше у Росії уряд видав постанову, згідно якої припиняється анонімне користування месенджерами. З травня наступного року месенджер має за номером телефону дізнатися у оператора зв’язку, чи є такий абонент. Відповідь мають надати за 20 хвилин. В Росії SIM-картки вже продають лише за паспортом.

Також повідомлялося, що у різних областях РФ поліція проводить тендери на закупівлю систем моніторингу соціальних мереж. Вони зберігають архіви дописів і зможуть викрити авторів телеграм-каналів.

Варто додати, що у РФ 2017 року за «екстремізм» осудили більше 600 людей. Часто такі справи відкривають через пости в інтернеті. 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *