У російському Петербурзі користувач соцмережі «ВКонтакте» визнаний винним в розпалюванні ненависті до священиків і євреїв. Іван Барбаков зробив піар пісні «Мурка» у виконанні священнослужителя РПЦ.

Подробиці цієї типової для путінської Росії історії повідомляє російське видання Фонтанка.

Як повідомляє об’єднана прес-служба судів Петербурга 12 листопада, Барбаков потрапив під статтю 282 КК «Збудження ненависті і ворожнечі» з посяганням на основи конституційного ладу РФ після розміщення у себе на сторінці відеоролика «Священнослужитель натхненно виконує хіт з кримінального репертуару («Поп співає Мурку») з власним коментарем. Героєм відео є архімандрит Венедикт (Цирков), який виконував обов’язки особистого секретаря настоятеля московського храму «Троєручиця».

За «блатняк» в трапезній Циркова по голові не погладили, виславши з Москви, але Центру «Е» (підрозділ ФСБ РФ по боротьбі з екстремізмом — А) здалося неправильним додавати коментарі до відеопісні.

Екстремізм Барбакову поставили також за релігійне аніме. Він на сторінці розмістив зображення Ісуса Христа і людиноподібний образ, яким, як вважало слідство, ображалися євреї. Вони ж, за змістом вироку, могли відчути себе приниженими мережевим жартом Барбакова у вигляді «іконостасу» з дев’ятьма фотографіями різних людей і неакуратними підписами до них.

Петербуржець визнав провину, Калінінський суд оштрафував його на 300 тисяч рублів, уточнює прес-служба судів.

Раніше за виконання пісні «Мурка» в трапезній храму священик РПЦ Цирков був висланий з Москви. До блатного неподобства вимушено долучився патріарх Всієї Русі Кирило.

Як повідомляв раніше прес-секретар патріархату Олександр Волков, ще у квітні главі РПЦ було повідомлено про відеоролик, в якому батюшка виконує «Мурку», і було прийнято рішення. «Священикові вказано покинути межі Московської єпархії і відбути в Тираспольську єпархію, кліриком якої він є», — уточнює Волков.

На своїй сторінці в Facebook прес-секретар написав, що співаючий блатну пісню про одеських урок священик в підряснику і з хрестом — за межею можливого і допустимого.

«За церковною трапезою, в присутності інших священиків і мирян співати «Мурку» — нижче гідності людини, що носить ієрейський сан. Хоча йому там ще й підспівують. Треба, звичайно, нам щось робити: з часом виникає проблема стилістичної розбіжності нашої форми і нашого змісту», — розсудив Волков.

Відеоролик знято в московському храмі «Троєручиця», настоятелем якого є архієпископ Савва (Волков). Він очолює Тираспольську і Дубосарського єпархію, яка об’єднує приходи і монастирі на території Придністров’я. Штаб-квартира єпархії розташована в Тирасполі.

Судячи по ролику, Венедикт Цирков цілком серцево співає «Как-то шли на дело, выпить захотелось», і його голос не залишається самотнім.

Пісні «Мурка» вже більше 90 років, це легенда «блатного шансону».

«Аргумент»

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *