ЄСПЛ продовжив заборону на доступ до телефону журналістки «Схем» Седлецької

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) продовжив заборону на доступ до інформації про геолокації телефону та мобільних переговорів автора та ведучої програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької на невизначений термін.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Також суд присудив уряду України «забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року».

В листі, фотокопія якого опублікована виданням, сказано, що заборона на доступ до даних з телефону журналістки має необмежений термін і діятиме «до окремого розпорядження».

До отримання зазначеного повідомлення уряд має забезпечити дотримання заборони щодо будь-яких даних, про які йдеться в рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня.

«Рішення продовжити запобіжні заходи означає, що Юрію Луценку не вдалося переконати ЄСПЛ у наявності підстав для отримання інформації з телефону Наталії Седлецької. Про такий намір він говорив раніше у своїх публічних виступах. Заборона діятиме до окремого розпорядження суду. Тобто, вона може діяти аж до вирішення справи по суті або до цілковитої та беззастережної відмови ГПУ від намірів отримати дані. В усякому разі, вже зараз це рішення можна вважати невеличкою перемогою у захисті демократії та свободи слова в Україні», – заявив адвокат журналістки Сергій Заєць.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини зобов’язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької до 18 жовтня 2018 року.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *