Заробітчани присилають в Україну $6,5 млрд на рік, їх потрібно декларувати – Рева

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про необхідність ввести обов’язкове декларування доходів для українців, працевлаштованих за кордоном, передає Радіо Свобода.

«Люди, які працюють в Україні, платять прибутковий податок, сплачують єдиний соціальний внесок. Їх доходи враховуються. І, як правило, вони не можуть претендувати на субсидії, тому що вони працюють по «білому», утримують і бюджетників, і пенсіонерів, і самі себе. А хто працює за кордоном, пересилає сюди кошти. Ці кошти потрапляють в конкретні домогосподарства», – сказав Рева.

За його словами, заробітчани пересилають додому щорічно близько 6,5 млрд доларів. Він вважає, що ці кошти теж слід вважати доходами фізичних осіб.

«Дохід, тому що він використовується на власне споживання. Ми попросили: будь ласка, задекларуйте! Тому що це реально гроші, які ви отримуєте на власне споживання. Так ось, на сьогодні, коли ми говорили про 1 червня 2018 року, ці кошти ніяк в деклараціях наших субсідіантів не були зазначені. Тому ми теж провели перевірку, верифікацію для того, щоб з’ясувати, хто у нас теж приховує ті чи інші доходи», – додав Рева.

Нагадаємо, на думку Реви, надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є набагато більш ефективним механізмом, ніж адміністративне регулювання цін на енергоносії.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *