Захищаються від антибіотиків: вчені стурбовані «бактеріями-зомбі»

Вчені виявили нову стратегію виживання, яку мікроби можуть застосовувати нарівні зі споруляцією та синтезом антибіотиків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на журнал Nature Communications пише Naked science.

Мікробіологи з Амстердамського університету досліджували споруляцію Bacillus subtilis і встановили, що бактерії, які опинилися в несприятливих умовах або під загрозою загибелі через брак поживних речовин або вплив антибіотиків, можуть переходити в особливий стан. Заради виживання клітини різко уповільнюють обмін речовин, подібно зомбі.

Для підтримки життя в клітці, що перейшла в «режим зомбі», достатньо поживного розчину, розведеного в тисячі разів. Вчені називають це «оліготрофним станом зростання». Уповільнений метаболізм не тільки на порядки знижує потреби клітини в харчуванні, але і служить додатковим захистом від впливу антибіотиків та інших загрозливих факторів.

Наскільки здатні перетворюватися на подібних «зомбі» інші бактерії або ж це унікальна особливість Bacillus subtilis — ще належить дізнатися.

Як повідомлялося раніше, на Міжнародній космічній станції виявили штами бактерії роду Enterobacter, які стійкі до антибіотиків.

В Австралії науковці Національного університету виявили три нових штами бактерії стафілокока, кожен з яких може призвести до невиліковних захворювань, так як на них не діє жоден з антибіотиків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *