Журналіст про трагічний вибух «міномета Пашинського»: Ствол розлетівся на друзки

Розслідування причин вибуху міномета «Молот» на Рівненському полігоні триває. Поки основної версії немає, всі чекають на результати експертизи, яку проводить військова прокуратура.

Про це у себе на сторінці в Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

За його словами, він спілкувався з офіцерами 128-ї бригади, які вивчають місце вибуху і дають свідчення слідчій комісії.

«Не знайдено великих фрагментів ствола міномету. Ствол розлетівся на друзки. Це не типова картина для попередніх вибухів. Але дає можливість припустити, що рвонуло щось більш потужне, ніж одна міна, – зазначив він. – Але при цьому, на всіх мінометах батареї запобіжник від подвійного заряджання справний. Спотворений запобіжник підірваного міномета знайдений в 150 метрах від місця вибуху. Тобто версія, що стрілянина здійснювалася зі знятим запобіжником, або що запобіжник був несправний, малоймовірна. За станом мінометів спостерігав не тільки особовий склад, командування, а й посередник з іншої військової частини».

Як додав журналіст, на момент початку стрільб у мінометів ніяких візуальних дефектів не виявили, міномети були справні.

«Свідчення учасників розходяться. Особовий склад батареї одноголосно стверджує, що вибух стався без команди командира. Однак на всі навчання для перевірки техніки безпеки призначається посередник. В даному випадку це був командир батареї 44-ї артилерійської бригади. Посередник стверджує, що вибух стався після команди відкрити вогонь», – написав Бутусов.

За його інформацією, всі міномети батареї, а також міни та набої до них повністю вилучені військовою прокуратурою. Наразі один з поранених в результаті вибуху військовослужбовців знаходиться у важкому стані, двоє тяжко поранених – стабілізовані, шість військовослужбовців отримали середні і легкі поранення, які не становлять загрози життю.

Нагадаємо, вранці 6 липня на Рівненському полігоні під час навчань вибухнув міномет «Молот», що призвело до загибелі і поранень декількох військовослужбовців.

Майже два роки тому правозахисники показували, що держконцерн «Укроборонпром», який знаходиться під впливом депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського, поставляє військовослужбовцям несправні міномети «Молот».

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *